Ja, dette skulle vi vel få noe utav. Hun hadde tydligvis også tenkt på hva hun ville lage og det var et stort nett, som rommer alle de “kjekt å ha”-tingene som man har behov for å ha med seg på reise. Etter å ha målt litt og tenkt litt ble vi enige om å bruke shortsen som den var. Akkurat passe bredde til vesken. Så mens jeg sprettet opp midtsømmer lette niesen i restekassen min for å finne fine stoffer til applikering.
Se så fine følehorn sommerfuglen fikk. De tegnet hun på med tusj. Veska fikk hank av et annet jeans-stoff, for det synes hun ble tøft. Der sydde hun en broderisøm med flerfarget tråd.
Sånn ble den til slutt, med sommerfugler og hjerter!
Etter å ha hatt en liten sypause hvor hun lagde deilige knekkebrød. . .
. . .så ble det jammen tre mobilvesker også. Hun skrev bokstaver med broderisøm, og det er ikke hennes skyld at snøkrystallene ble sydd litt rart. Maskinen ville ikke dra fram stoffet ordentlig.
Som dere skjønner så hadde både jeg og niesen noen flotte dager sammen. Er spent på hva hun har lyst til å lage neste gang!